Cestovanie

Máte radi spoznávanie sveta? Má to svoje benefity

Cestovanie rozširuje vašu (reálnu) sociálnu sieť

Verte tomu alebo nie, sociálne siete boli kedysi skutočné v reálnom živote. Vytváranie spojení a budovanie siete v zahraničí je jednou z najchytrejších vecí, ktoré môžete v dnešnom svete urobiť. Niekedy je ťažké vybudovať dlhodobý vzťah s ľuďmi, s ktorými sa stretnete v zahraničí, ale neznamená to, že to nestojí za to, aby stretávali nových ľudí.

cestovní agentura.jpg

Vezmite si tento príklad: Strávite Silvestra v Tanzánii a prespíte v byte egyptského emigranta, pretože sa vám to vidí ako najlepší spôsob, ako nájsť lacné ubytovanie, keď cestujete. O rok neskôr vás tento chlap pozve na svadbu v Egypte. No nie je to úžasné ?! Niektoré kontakty, ktoré si vybudujete na cestách, sú prekvapivo silné.
 
Celoživotné spomienky

Keď počúvame príbehy našich starých rodičov, rodičov alebo priateľov, môžeme ľutovať, že sme v mladosti necestovali viac. Cestovanie na mnohých urobí skutočný dojem, na vás určite tiež.
Nezáleží na tom, aké bezvýznamné sa to môže zdať, skutočnosť, že ste zažili skúsenosť v zahraničí, niečo, čo bolo neobvyklé, vytvára spomienky, ktoré si budete dlho pamätať.

letiště.jpg
 
Viac si budete vážiť svoj domov

Magickou záležitosťou je, že je dobré odísť a cítiť sa ešte lepšie, keď sa vrátite naspäť domov. Skutočne pochopíte význam týchto slov až po návrate domov. Na jednej strane by sa zdalo, že ste späť tam, kde ste začali, rovnaké nastavenia, rovnakí ľudia, rovnaké problémy. Napriek tomu nie ste rovnaký – ste nový, plný nových vedomostí a nápadov.
Človek sa často nudí, keď žije celý život na rovnakom mieste. Potrebuje sa dostať von, potrebuje zmeniť miesto. Väčšinou sa človek zameriava len na to negatívne: ako sa nedá veľa robiť, ako sa vždy stretáva s tými istými ľuďmi, ako sa nič nemení. Po návrate domov je človek rád za všetko toto a vidí to len pozitívne.

Ohodnoťte příspěvek