Technika

Obrovské skoky v AI urobili rozpoznávanie tváre múdrejším ako váš mozog

Royal Caribbean Cruises začala používať systémy rozpoznávania tváre, aby urýchlila cestujúcich na ceste cez bezpečnostné kontroly a kontroly totožnosti.
 
Royal Caribbean Plavby
Ty a tvoja rodina sú na móle, závistí na palube obrovskej výletnej lode v blízkosti. V prednej časti sa nachádza týždeň slnečných pláží, zhovievavých bufetových sviatkov a leňošenie v okolí, ktoré robí absolútne nič.

bez tvář
 
A potom uvidíte dlhé čiary pre bezpečnostné, batožinové a identifikačné kontroly. Často to trvá 75 minút, kým sa cestujúci nalodia, ale bazén na palube vyzerá celý život.
 
Royal Caribbean Cruises si myslí, že má odpoveď na to, aby sa cestujúci dostali na palubu rýchlejšie: rozpoznávanie tváre založené na AI.
 
V decembri sa cestujúci začali zúčastňovať na pilotnom programe v mieste nástupu spoločnosti do Ft. Lauderdale, Florida. Cestujúci si berú selfies so spoločnosťou app, potom v prístave, AI-poháňal databázy zodpovedá ich tváre. Po rýchlej dvojitej kontrole, zamestnanci Royal Caribbean riadia hostí do svojich kajut.
 
Výsledok: maximálna spokojnosť zákazníkov.
 
"Chceli sme zmeniť to, čo bolo chladnou transakciou, na skutočne príjemný moment," povedal Jay Schneider, ktorý prevádzkuje digitálne operácie spoločnosti Miami. Cieľom je dostať cestujúcich z auta do baru za 10 minút.
 
Royal Caribbean Cruises je sotva sama. Technológia rozpoznávania tváre sa používa na rozpoznanie priateľov na Facebooku a odomknutie vášho iPhone. Bol zavedený na letiskách, v pokladniach a na domácich bezpečnostných systémoch. Čoskoro to bude nevyhnutné.
 
Žijeme v čase, keď AI môže prekonať schopnosť ľudského mozgu.
Marios Savvides, riaditeľ CyLab Biometrics Center na Carnegie Mellon University
Propagácia šírenia systémov rozpoznávania tváre je obrovským skokom v oblasti umelej inteligencie, technológie, ktorá sa snaží poskytnúť počítačom niektoré schopnosti, univerzálnosť a dokonca kreativitu ľudského myslenia. Najväčšie zlepšenia prešli špecifickou oblasťou AI nazývanou neurónové siete, inšpirované skutočným fungovaním ľudských mozgových buniek. Hardvérové ​​a softvérové ​​vylepšenia umožnili prístup nazývaný hlboké učenie – viac vrstiev digitálnych neurónov, ktoré poskytujú stále prepracovanejšiu analýzu obrazu.
 
Celkovo je to zásadná zmena. Rozpoznanie a interpretácia ľudských tvárí je pre nás tak dôležité, že sa jej venujú celé časti nášho mozgu. Keď učíme tieto zručnosti počítačom, naše interakcie s nimi sa stávajú pohodlnejšími – menej ako predkladanie databázových príkazov a viac ako s prírodným svetom, v ktorom sme sa vyvinuli. Na druhej strane, rozpoznávanie tváre môže podrezať súkromie, keď sa naša anonymita vyparí.

stroj
 
Ako fungujú neurónové siete
V tréningovej fáze neurónové siete skúmajú obrovské množstvo obrazov tváre, učia sa sami, čo je dôležité v procese rozpoznávania. Je to presnejší ako starý spôsob, programátori opisujú, ako vyzerajú oči, nosy a ústa.

Obrovské skoky v AI urobili rozpoznávanie tváre múdrejším ako váš mozog
3.4 (68%)5