Domov

Tipy a triky pre záhradu

1. Ak je vonku chladno a vy ešte nechávate paradajky dozrievať v záhrade, zachrániť ich môžete tým, že vytiahnite rastliny zo zeme a preložíte ich na suché teplé miesto. Kľudne ich zaveste a oni vám pekne dozrejú.

rajčata

2. Spoločné vysádzanie je vynikajúci spôsob, ako zlepšiť svoju záhradku. Niektoré rastliny dopĺňajú živiny, ktoré iné rastliny stratili a niektoré kombinácie ich účinne chránia pred škodcami.
3. Namaľujte rukoväte na záhradnom náradí, použite ale svetlé, iné farby než zelené, aby ste nástroje ľahšie našli medzi rastlinami. Dobrý nápad je aj vytvoriť si schránku pre ich jednoduché odkladanie.

4. Kompost potrebuje čas na integráciu a stabilizáciu v pôde. Aplikujte dva až tri týždne pred výsadbou.
5. Jednoduchý spôsob miešania kompostu v pôde: rozložte kompost na záhrade koncom jesene po skončení zberu. Obaľte zimným mulčom, ako je seno alebo listy a nechajte prírodu, aby sa o to postarala. Na jar bude topiaci sa sneh a pôdne mikroorganizmy spracovávať kompost za vás.
6. Prezretá zelenina je ľahkým cieľom pre niektorých škodcov. Odstráňte ju preto čo najskôr, aby ste sa tomuto problému vyhli.

7. Cibuľa je pripravená na zber, keď cíbiky ovisnú. Nechajte pôdu vysušiť, cibuľu zozbierajte a skladujte na teplom, suchom, tmavom mieste, až kým cíbiky nebudú úplne suché. Potom ich ostrihajte a cibuľu uskladnite na chladnom, suchom mieste.
8. Ako zbaviť šalát a listy kapusty od špiny? Okolo každej rastliny rozložte mulčovú vrstvu (neošetrenú pesticídmi alebo hnojivami). Tiež tak zabránite vyrastaniu buriny.

tulipány

9. Pri výsadbe kvetov vložte do každej jamky hromadu kompostu. Kompost bude kvetom poskytovať mimoriadnu podporu, ktorá bude trvať počas vegetačného obdobia.
10. Hmyz nemôže vystáť rastliny, ako sú cesnak, cibuľa, pažítka a chryzantémy. Tieto rastliny vysaďte okolo záhrady, aby pomohli odpudzovať hmyz.

Ohodnoťte příspěvek